Dziś jest poniedziałek, 20 maj 2024. Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę wielkanocną

Pierwszą niedzielę maja pragniemy przeżyć w duchu adoracyjnym. Naszą modlitwą obej-mujemy dzieci pierwszokomunijne a także ich rodziny i bliskich. Niech nieustannie wzra-stają w miłości Boga.

• W tym tygodniu odbędą się próby przed I komunią świętą: w poniedziałek i środę o godz. 16:00. W piątek o godz. 15:00 pierwsza spowiedź dzieci. Próba generalna w sobotę o godz. 10:00. Uroczystość I Komunii Świętej będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Moryniu. Z tego też względu Msza św. za tydzień w Dol-sku sprawowana będzie o godz. 8:30, a w Przyjezierzu o godz. 9:30. Prosimy o uwzględ-nienie tych zmian.

• W naszych kościołach w ciągu całego miesiąca maja sprawowane są nabożeństwa ku czci Matki Bożej; w kościele parafialnym codziennie o godz. 17:30, a w kościołach filialnych w najbardziej dogodnej dla danej wspólnoty godzinie dnia.

• W piątek rozpocznie się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

• Rodziców dzieci klasy IV pragniemy poinformować o rocznicy I komunii świętej, którą przeżywać będziemy w niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 12:00. Rodziców i dzieci zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę 15 maja o godz. 19:00 w kościele.

• We wtorek dobędzie się uroczystość pogrzebowa śp. Janusza Matejki. O godz. 11:00 wy-stawienie prochów zmarłego w kościele parafialnym. O godz. 11:30 rozpocznie się Msza św. W środę w kościele filialnym w Gądnie rozpoczną się uroczystości pogrzebowa śp. Jadwigi Kuriaty. O godz. 13:00 pożegnanie zmarłej przez rodzinę i miejscową wspólnotę. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, o godzinie 11:00 wystawienie prochów zmarłej w kościele w Gądnie a o godz. 12:00 rozpocznie się Msza św.
  • Naszych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …