Dziś jest czwartek, 18 kwiecień 2024. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

2020-03-14
Koronawirus i stan wyższej konieczności

Drodzy Parafianie.
Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się korona wirusa oraz stan zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju, usilnie prosimy, byście w niedzielę pozostali w domach.

Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga wydał specjalny dekret o dyspensie (zwolnieniu) z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i polecił, aby uczestniczyć w Eucharystii za pośrednictwem środków masowego przekazu z duchową Komunią świętą, a dodatkowo po przeżytej w domu Liturgii pomodlić się w intencjach Ojca Świętego Franciszka, Kościoła Powszechnego, naszej Ojczyzny, a szczególnie w intencji tych którzy chorują i za służby niosące im pomoc.
Liczymy na wasz rozsądek i odpowiedzialność za siebie i innych. Niech nasze domy staną się w tym trudnym czasie domowymi kościołami, w których będziemy trwali na modlitwie w gronie najbliższych.
Ponieważ pochodzę znad morza pozwólcie, że obecną sytuację zobrazuję pewnym przykładem. Każdy kapitan wie na ile statek który prowadzi ma w sobie tzw. ?dzielności?, jakim falom może stawić czoła. Bywają jednak chwile dramatyczne kiedy poleca załodze opuścić pokład, choć sam zostaje na mostku do końca.
W tych dniach pozostańmy w naszych domowych szalupach i o wyznaczonych na Mszę św. godzinach duchowo się zjednoczmy. My pozostajemy na ?mostku?, przy sterze i całą naszą wspólnotę powierzać będziemy Bożemu miłosierdziu.

ks. Sławomir, ks. Tadeusz, ks. Łukasz