Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV niedzielę zwykłą

Przeżywając niedzielę adoracyjną pragniemy prosić o dobre i bezpieczne przeżycie wakacji przez dzieci i młodzież oraz wszystkich korzystających z urlopowego wypoczynku.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- we wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy
- w czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

• W piątek w Przyjezierzu sprawowana będzie Msza św. o godz. 17:00.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Krzysztof i Anna Brzozowscy. Narzeczonych otoczmy naszą modlitwą.

• Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej pokoju w Siekierkach o godz. 15:00 rozpacznie się comiesięczna Eucharystia a po jej zakończeniu pielgrzymka pokutna na Cmentarz Siekierkowski. Ks. kustosz serdecznie zaprasza do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

• Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym wakacje życzymy udanych wyjazdów, wiele słońca i przeżywania tego pięknego czasu w łączności z Bogiem. Z kolei gościom przybywającym do naszego miasta życzymy dobrego wypoczynku.

Uprzejmie informujemy, że w tym roku po raz 37. wyruszy z naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Szczecina, Stargardu, Choszczna i Bierzwnika.
Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl. Zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br.
Inauguracja pielgrzymki nastąpi w poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na portalu społecznościowym: www.facebook.com/mysliborska/.