Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Chrztu Pańskiego

Przeżywamy dzisiaj niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

• Bożonarodzeniowy wystrój i śpiew kolęd pozostanie jednak zwyczajowo aż do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 luty).

• W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii koordynatora dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa, O. Waldemara Sojkę – redemptorystę. Wygłosi do nas Słowo Boże i ukaże duchowe aspekty Dzieła Intronizacji.

- Michał Potapiński, zam. w Moryniu i Magdalena Wierzbicka, zam. w Dębnie
- Patryk Kamil Lorenc, zam. w Moryniu i Julia Dobrzaniecka, zam. w Węgorzynie
  • Forma tegorocznej kolędy będzie miała wyjątkowy - wspólnotowy - charakter. Mieszkańców poszczególnych ulic w wyznaczone dni serdecznie zapraszamy na wieczorną Eucharystię sprawowaną o godz. 17:00 z poświęceniem wody oraz końcowym błogosławieństwem rodzin, i rozesłaniem.

Mieszkańców Dolska, Gądna i Przyjezierza zapraszamy w wyznaczone niedziele w ramach niedzielnej Eucharystii.

Prosimy bardzo aby przedstawiciele rodzin zanieśli błogosławieństwo do swoich domów i po modlitwie poświęcili mieszkanie wodą święconą. Błogosławieństwo to zanieśmy do naszych bliskich chorych i samotnych.

Informujmy, że mimo pandemii istnieje możliwość indywidualnego zaproszenia kapłana z wizytą po uprzednim umówieniu terminu i godziny.

Plan kolędy wspólnotowej na tydzień od 17 - 24 stycznia będzie następujący:

17.01. niedziela - Gądno i Dolsko (w ramach niedzielnej Eucharystii)
18.01. poniedziałek - ul. Chopina, Szkolna
19.01. wtorek - ul. Pszczelarska, Ogrodowa, Wąska, Dojazdowa, Szeroka
20.01. środa - ul. Kościuszki, Plac Wolności, Żeromskiego
21.01. czwartek - ul. Rynkowa
22.01. piątek - ul. Lipowa i Parkowa
23.01. sobota - ul. Świerkowa i Brzozowa
24.01. niedziela - Przyjezierze (w ramach niedzielnej Eucharystii)