Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą

Dzisiejszą niedzielą adoracyjną pragniemy wyrazić naszą wspólnotową wdzięczność za dar beatyfikacji sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego a jednocześnie prosić o jej błogosławione owoce.

• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w kościele Tydzień Wychowania - dni modlitwy za dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców.

• W ubiegłą niedzielę, w kweście przeprowadzonej przez Caritas Polska na rzecz dotkniętych wojną i uchodźstwem mieszkańców Afganistanu, zebraliśmy kwotę 1022 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ten dar serca.

• We wtorek przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża św., a w sobotę święto św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży.

• Za tydzień po każdej Mszy św. przed kościołem parafialnym w Moryniu przeprowadzona będzie przez wolontariuszy kwesta na leczenie Huberta Nosala z Mieszkowic. Dzień wcześniej 18 września w Mieszkowicach odbędzie się festyn charytatywny dla Huberta. Rodzice i organizatorzy zbiórki serdecznie proszą o wsparcie.

• W nawiązaniu do święta Narodzenia NMP i związanej z nią tradycji, pragniemy poświęcić dzisiaj ziarno przeznaczone na nowy zasiew, prosząc jednocześnie o błogosławieństwo Boże dla przyszłorocznych plonów. Rolników i ogrodników mających przy sobie ziarna zbóż czy warzyw prosimy o ich okazanie do poświęcenia.

• W minionym tygodniu odbyły się w Moryniu uroczystości pogrzebowe śp. Józefa Lizureja oraz Zofii Kurdziel. Naszych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …