Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia NMP.
W dogmacie o wniebowzięciu Maryi Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcimy kwiaty, zioła i tegoroczne kłosy zbóż.

• Dzisiaj także przypada 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i naszego Narodu.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- we wtorek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
- w piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
- w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża

• Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na portalu społecznościowym: www.facebook.com/mysliborska/.

• Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 29 sierpnia, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb oraz prosić o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o urodzaj na polskiej ziemi.

• Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dużo słońca i radosnych chwil, rolnikom zbierającym tegoroczny plon i uprawiającym ziemię pod nowy zasiew, dobrej pogody, siły i wytrwałości.