Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Adwentu

Przeżywając IV niedzielę Adwentu uświadamiamy sobie, że czas oczekiwania dobiega końca.
W czwartek zakończenie Mszy adwentowych o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku tak pięknie oczekiwały na przyjście Pana Jezusa. Na zakończenie rorat rozlosujemy drobne upominki.
Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek przed Mszą św., a w razie potrzeby także po jej zakończeniu oraz w piątek po Mszy św. porannej - od godz. 8:00 – 9:00.

• W Wigilię Bożego Narodzenia (w piątek) Msza św. poranna o godz. 7:00. Pasterki sprawowane będą: Dolsko godz. 21:00, Przyjezierze i Gądno godz. 22:00, Moryń godz. 24:00. Zachęcamy do zachowania zwyczajowego postu związanego z wigilijną kolacją. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską jej oprawę; niech tej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i rodzinny śpiew kolęd.

• W Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugim dniu świąt w Święto Świętej Rodziny, Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym.

• W dniach świątecznych zapraszamy całe rodziny a zwłaszcza rodziców z dziećmi do „Żywej Szopki”, która tradycyjnie przygotowana będzie na placu kościelnym.

• Poświęcone opłatki wigilijne dostępne są w zakrystii. Złożona przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

• Do czwartku włącznie przyjmować będziemy dary od naszych parafian, którzy włączyli się w akcje pomocowe Tutka – Torba Miłosierdzia oraz Paczuszka dla Maluszka. Składać je można w kościele albo na plebanii.

• Dzieci obecne w kościele zapraszam do zakrystii po odbiór „Ewangelii w obrazku”.

• Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. Przeżywajmy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia pełni wiary, iż przychodzący Bóg okaże nam swoje miłosierdzie i umocni w tym niełatwym czasie.