Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Niech dane nam Słowo, czytane i przeżywane, będzie dla nas źródłem silnej i ugruntowanej wiary.

• W środę w kościele w Moryniu o godz. 16:00 odbędzie się katecheza liturgiczna dla dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszam.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennik, głównego patrona Polski.
- we wtorek - święto św. Marka, ewangelisty.
- w sobotę - święto św. Katarzyny sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła - patronki Europy.

- Łukasz Olszański zam. w Moryniu i Aleksandra Kłaptij zam. w Moryniu
- Bartosz Walawender zam. w Mieszkowicach i Martyna Czerniawska zam. w Moryniu
- Piotr Miecznikowski zam. w Szczecinie i Agnieszka Burzyńska zam. w Szczecinie
- Jakub Poważa, zam. w Moryniu i Kinga Kochańczyk, zam. w Pruszczu Gdańskim
- Mateusz Sinkowski, zam. w Szczecinie i Martyna Pietrzak, zam. w Moryniu

• W dniu dzisiejszym odbędzie się w Szczecinie kolejny Marsz dla Życia, który pod hasłem „CYWILIZACJA ŻYCIA" o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Archikatedry. Będzie on osobistym świadectwem w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Marszu dla Życia w Archikatedrze będzie Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• Wczoraj w Moryniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Janiny Firy, zam. w Moryniu. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …