Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę wielkanocną

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

• Jezus Chrystus w Ewangelii, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. To słowo uświadamia nam, że potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów, ale też będą zdolni poświęcić swoje życie i siebie samych dla zbawienia bliźnich.

• W sobotę (1 maja) wspominać będziemy św. Józefa Rzemieślnika. Tego dnia rozpoczniemy również nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. W kościele parafialnym w Moryniu odbywać się będą codziennie o godz. 17:30. W kościołach filialnych zachęcamy do wspólnej modlitwy w najbardziej dogodnej godzinie albo do modlitwy rodzinnej w domach.

• W czwartek obchodzić będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej ? dziewicy i doktora Kościoła, a także patrona Europy.

• W tym tygodniu z soboty na niedzielę wypada na naszą parafię kolej włączenia się w modlitwę błagalną o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych dla naszej diecezji. Modlitwa ta rozpocznie się wieczorną eucharystią i potrwa do godz. 21:00, a zakończy w niedzielę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy a także do podjęcia postu w tej intencji.

• W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy do południa.

• We wtorek o godz. 16:00 w kościele parafialnym odbędzie się kolejna katecheza dla dzieci komunijnych.

- Tomasz Sobolewski zam. w Moryniu i Katarzyna Czubko zam. w Trzcińsku Zdroju