Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu

Dzisiejszej nocy nastąpiła zmiana czasu.

Przypominamy, że przez cały okres letni Msza św. wieczorna w kościele parafialnym sprawowana będzie o godz. 18:00. Z kolei w Przyjezierzu Eucharystia odprawiana będzie w każdy piątek o godz. 17:00.

• Serdecznie zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które wystawione będzie w najbliższą sobotę (1 kwietnia) o godz. 19:00 w kościele parafialnym w Moryniu. Będzie je można obejrzeć również w Wielką Środę (5 kwietnia) o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy.
Jednocześnie informujemy, że w piątek nie będzie nabożeństwa drogi krzyżowej.
Msze św. w sobotę (1 kwietnia) i w Wielką Środę (5 kwietnia) sprawowane będą w kościele parafialnym o godz. 12:00. Osoby zamawiające w tych dniach intencje mszalne prosimy o zrozumienie i uwzględnienie tych zmian.

• W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy przed południem.

• Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca obchody Triduum paschalnego.

• Dzieci obecne w kościele zapraszam do zakrystii po odbiór „Ewangelii w obrazku”.

• Przypominamy o Marszu Papieskim mającym się odbyć 2 kwietnia br. (w niedzielę palmową) w Szczecinie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie (pl. Zwycięstwa). O godz.16.30 Marsz wyruszymy ulicami Szczecina na Jasne Błonia pod pomnik św. Jana Pawła II.

• W piątek przed Niedzielą Palmową (31 marca) w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie, Mszą św. o godz. 20:00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. 46 km, ok. 11 godzin wędrówki w nocy, bez względu na pogodę, w milczeniu i skupieniu, trudzie i pokonywaniu swoich słabości. Trasa przebiegać będzie drogami leśnymi, z pominięciem Morynia, od Dębna do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej www.edk.org.pl

• W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wandy Gorczycy. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …