Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą

W dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godz. 12:00 w Moryniu, odbędzie się spotkanie rodzi-ców dzieci klasy III, inicjujące przygotowanie do I komunii św. Serdecznie zapraszamy.
  • W czwartek (14 września) przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

• Parafia Witnica zaprasza na Pielgrzymkę Autokarową trasą Częstochowa-Toruń w dniach od 22-25 września br. Koszt 1100 zł/os. Szczegółowy program znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie parafialnej. Zapisy u ks. proboszcza Piotra Subocza w Witnicy.

• Parafia Cedynia organizuje jednodniowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach oraz na Jasną Górę w sobotę 30 września br. Wyjazd o godz. 3:00, powrót w nocy z soboty na niedzielę. Zapisy do dnia 24 września w parafii Cedynia. Informacje pod nr. telefonów: 91 414 40 28 i 691 668

• Wielki Jubileusz 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu obchodzony będzie od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w 2024 r. do Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła w 2025 r. W obchody Jubileuszu wprowadzi nas Nowenna Odnowy Wiary, która nawiązywać będzie do Ślubów Jasnogórskich i dziewięcioletniej Wielkiej Nowenny przed Tysiącleciem Chrztu Polski. Każdy 14-ty dzień miesiąca, będzie kolejnym ducho-wym etapem Nowenny. Co miesiąc zaproszeni będziemy, aby na zakończenie Mszy Świę-tej pod przewodnictwem Kapłana uczestniczyć w nowennie. 14-go dnia miesiąca w czasie trwania Nowenny jesteśmy zaproszeni do włączenia się i pielgrzymowanie do miejsc centralnych, diecezjalnych obchodów w wyznaczonym miejscu Archidiecezji. 14 września miejscem centralnym obchodów diecezjalnych będzie Sanktua-rium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej w Kamieniu Pomorskim, gdzie o godz. 17.00, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi Uroczy-stą Mszą Świętą koncelebrowaną z Kapłanami diecezji rozpoczniemy czas przygotowań do Wielkiego Jubileuszu.

• W nawiązaniu do Święta Matki Bożej Siewnej we wszystkich kościołach parafii poświę-camy dzisiaj ziarno przeznaczone na tegoroczny zasiew. Prosimy, by po poświęceniu rolni-cy uprawiający ziemię zabrali woreczki z ziarnem do swoich gospodarstw.