Dziś jest sobota, 25 marzec 2023. Imieniny: Marioli, Dyzmy

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki MaryiUroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczynamy Nowy Rok, powierzając Bogu i Jego miłosierdziu czas, który się przed nami otwiera. Pragniemy wypraszać szczególnie daru pokoju dla świata i zakończenia wojny na Ukrainie.
  • W piątek (6 stycznia) przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W dniu tym na wszystkich Mszach świętych poświęcimy zioła, kadzidło i kredę. Ofiara zbierana na ta-cę przeznaczona będzie na potrzeby misji. Po Mszy św. o godz. 12:00 wyruszy z kościoła parafialnego Orszak Trzech Króli, który zakończy się wspólnym kolędowaniem na dziedzińcu Domu Pomocy Społecznej w Moryniu. Zapraszamy ser-decznie szczególnie rodziców z dziećmi i dorosłych. Bardzo prosimy aby dzieci zabrały ze sobą in-strumenty perkusyjne: bębenki, grzechotki itp. …

  • W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na kolędę, do spowiedzi miesięcznej zapraszamy w piątek i sobotę przed Mszą św.

  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

  • Po okresie pandemii pragniemy powrócić do tradycyjnej formy odwiedzin duszpasterskich – kolędy. Rozpoczniemy ją we wtorek (3 stycznia).
Prosimy o przygotowanie stołu z krzyżem i świecami oraz wodą święconą i kropidłem. Kolędę roz-poczynać będziemy od godziny 16:00 a w sobotę na filiach od godz. 10:00.
Szczegółowy plan na bieżący tydzień przedstawia się następująco:

03.01. wtorek ul. Leśna, ul. Owocowa, ul. Wiśniowa, Moryń Dwór

04.01. środa ul. Odrzańska (od strony St. Łysogórek do krzyżówki z ul. Lipową), ul. Sadowa

05.01. czwartek ul. Odrzańska (domki w sąsiedztwie ul. Jaśminowej), ul. Jaśminowa, ul. Wodna

06.01. piątek – Objawienie Pańskie – kolędy nie będzie

07.01. sobota Dolsko (obydwaj kapłani z dwóch stron)
08.01. niedziela – kolędy nie będzie