Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą

Co roku 1 sierpnia przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

Modlitwą pragniemy podziękować za ten niepodległościowy zryw mieszkańców stolicy a wszystkim ofiarom, wojskowym i cywilom, wyprosić łaski Bożego miłosierdzia i zbawienia.

• W dniu dzisiejszym w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Siekierki o godz. 15:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia a po jej zakończeniu procesja pokutna na cmentarz wojenny. Ks. kustosz serdecznie zaprasza.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź miesięczna pół godziny przed wieczorną Eucharystią. Ze względu na wyjazdy urlopowe chorych odwiedzimy dopiero w pierwszą sobotę września. W razie nagłej konieczności prosimy o indywidualny kontakt.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – prezbitera
- w piątek – święto Przemienienia Pańskiego. W dniu tym sprawowana będzie Msza św. o godz. 17:00 w Przyjezierzu oraz o 18:00 w kościele parafialnym w Moryniu.

• W ubiegłą niedzielę w ramach przeprowadzonej przez Caritas ogólnopolskiej akcji pomocowej dla poszkodowanych w skutek nawałnic i powodzi zebraliśmy kwotę 1146 zł i 40 euro. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać.

• W środę z magazynu Parafialnego Oddziału Caritas usytuowanego w budynku plebanii, od godz. 10:00 wydawana będzie żywność w ramach programu Operacyjnego. Mieszkańców naszej gminy zakwalifikowanych do tego programu prosimy o odbiór żywności.

• Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy dożo słońca i radosnych chwil, rolnikom zbierającym plon ziemi dobrej pogody i wiele sił.