Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą

Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej.

• W ko-ściele parafialnym nabożeństwa różańcowe sprawowane będą (od dzisiaj) codziennie o godz. 17:30, a na filiach w dogodnym dla każdej ze wspólnot czasie. Zapraszamy doro-słych, dzieci i młodzież. Zachęcamy też do odmawiania różańca w zaciszu domowego ogniska. Przez wstawiennictwo Maryi wypraszajmy obfitości łask dla naszych rodzin, wspólnoty narodowej i wszystkich potrzebujących modlitwy.

• Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom wspierającym du-chowo i materialnie działające w naszej diecezji hospicja. Ubiegłej niedzieli zebraliśmy na ten cel kwotę 1600 zł. Wielkie Bóg zapłać za hojność i modlitwę.

• Wzorem lat ubiegłych zapraszamy dorosłych, młodzież oraz dzieci z opiekunami, na wspólny różaniec w intencji naszej Ojczyzny podczas ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic", która w naszej Archidiecezji odbędzie się w Święto Matki Bożej Różańcowej (w sobotę, 7 października). Szczegółowy wykaz miejsc tej modlitwy w najbliższej nam okolicy znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. W naszej parafii obchodzimy te-go dnia drugą w ciągu roku Uroczystość Odpustową.

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 w Moryniu odbędzie się spotkanie rodziców dzieci ko-munijnych. Serdecznie zapraszamy. Podczas liturgii poświęcimy dzieciom różańce.

• Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach osta-nia już w tym roku procesja różańcowa poprzedzona Mszą św. o godz. 15:00. Ks. kustosz serdecznie zaprasza.

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zapra-szamy na adoracje Najświętszego Sakramentu do kościoła parafialnego. W sobotnie przed-południe odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.

• W liturgii tygodnia wspominać będziemy:
- w poniedziałek – św. Aniołów stróżów
- w środę – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika
- w czwartek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę
- w sobotę – NMP Różańcową

• W czwartek w Moryniu odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Heleny Durasiewicz. Msza pogrzebowa sprawowana będzie w kościele parafialnym o godz. 13:00. Po Euchary-stii złożenie prochów zmarłej na cmentarzu komunalnym. Naszą zmarła siostrę polećmy te-raz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …