Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę wielkanocną

Przeżywamy dziś Niedzielę miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Chrystusa - Najwyższego Pasterza pragniemy prosić dziś o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych dla naszej diecezji.

• Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski oraz narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Matce Bożej zawierzać będziemy naszą Ojczyznę i Naród, prosząc o pokój i pojednanie. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym.

• Wczoraj rozpoczęły się nabożeństwa majowe. W kościele parafialnym sprawowane są codziennie o godz. 17:30. W kościołach filialnych w najbardziej dogodnym czasie.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie oraz za chorych i cierpiących. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- we wtorek - wspomnienie św. Floriana, męczennika ? patrona strażaków.
- czwartek - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
- w sobotę - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika ? patrona Polski

- Tomasz Sobolewski zam. w Moryniu i Katarzyna Czubko zam. w Trzcińsku Zdroju

• W dniu wczorajszym w Szczecinie odbył się pogrzeb ks. Bp. Jana Gałeckiego ? długoletniego biskupa pomocniczego naszej diecezji. Zmarłego pasterza polećmy teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ?