Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą

W nawiązaniu do apelu Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie związanego z potwierdzonym przypadkiem Coronawirusa w parafii Klempicz, przypominamy o obowiązku zachowania przepisów i zasad epidemicznych podczas zgromadzeń,

a w szczególności zachowania dystansu, zakrywania ust i nosa oraz dezynfekowania rąk przy wejściu do kościołów, sklepów, zakładów usługowych itp. Prosimy o konsekwentne zastosowanie się do tych zasad.

• W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź miesięczna pół godziny przed wieczorną eucharystią.

• Rozpoczął się miesiąc sierpień, okres modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego. Jak co roku kierujemy zachętę o podjęcie abstynencji jako dobrowolnej ekspiacji za grzech pijaństwa z prośbą o uwolnienie z nałogu alkoholizmu dla wielu naszych bliźnich.

- Piotr Prędkowski zam. w Moryniu i Justyna Romanowska zam. w Moryniu

• Wszystkim odpoczywającym na urlopach, a szczególnie przybywającym do Morynia go-ściom, życzymy dobrego, bezpiecznego i szczęśliwego wypoczynku z Bożą opieką i bło-gosławieństwem.