Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę po Bożym Narodzeniu

Przeżywając dzisiaj niedzielę adoracyjną, pragniemy u progu Nowego Roku zawierzyć Chrystusowi czas, który otwiera się przed nami z nadzieją na Boże błogosławieństwo we wszystkich wyzwaniach, które staną przed nami.

• W środę (6 stycznia) przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą tego dnia w porządku niedzielnym. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ze zrozumiałych względów musimy zrezygnować z tradycyjnego Orszaku Trzech Króli. W zamian, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy do wspólnego rodzinnego kolędowania przy „Żywej Szopce”.

• Poszczególne wspólnoty Żywego Różańca, wśród których dokonuje się dzisiaj zmiana tajemnic, zachęcamy do ofiarowania przynajmmniej jednej dziesiątki w int. ustania pandemii koronavirusa i zachowania w zdrowiu nas wszystkich.

• W sobotnie przedpołudnie odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

- Michał Potapiński, zam. w Moryniu i Magdalena Wierzbicka, zam. w Dębnie
- Patryk Kamil Lorenc, zam. w Moryniu i Julia Dobrzaniecka, zam. w Węgorzynie

• Wzorem wielu parafii i w zgodzie z zaleceniami podanymi przez Księdza Arcybiskupa, pragniemy zaproponować wspólnotowe przeżycie tegorocznej kolędy. Po ustaniu narodowej kwarantanny (po 17 stycznia) będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Eucharystię sprawowaną o godz. 17:00 w kościele. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie, będziemy mogli zaopatrzyć się w wodę świeconą oraz tekst błogosławieństwa rodziny. Po powrocie do domów głowa rodziny pobłogosławi wspólnotę rodzinną i poświęci mieszkanie. Bardzo prosimy by to błogosławieństwo zanieść również do domów naszych bliskich, szczególnie tych mieszkających samotnie. Liczymy na zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji. Plan wspólnotowego kolędowania podamy w przyszłą niedzielę.

• W poniedziałek odbędzie się pogrzeb naszej parafianki mieszkającej przez lata w Moryniu, śp. Jadwigi Piątyszek. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14:00. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …