Dziś jest sobota, 20 kwiecień 2024. Imieniny: Agnieszki, Czesława

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą

Dzisiaj, w sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach o godz. 15:00, rozpocznie się ostatnia już w tym roku Eucharystia i procesja pokutna na Siekierkowski Cmentarz Wojenny. Ks. kustosz serdecznie zaprasza.
  • W sobotę (9 października) odbędzie się turniej piłkarski ministrantów zorganizowany przez naszą parafię przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy Moryń i wsparciu wolontariuszy. Rozpoczęcie o godz. 10:00 na „ORLIKU” przy boiskach UKS Morzycko Moryń. Serdecznie zapraszamy rodziny piłkarzy i kibiców.
  • W przyszłą niedzielę (10 października) obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Tego dnia tradycyjnie dziękujemy za życie i pontyfikat papieża - św. Jana Pawła II, oraz kwestujemy na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  • W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12:00 do kościoła parafialnego w Moryniu zapraszamy dzieci klasy III, które w maju przyszłego roku pragną przystąpić do I komunii św. Na zakończenie liturgii poświecimy dzieciom różańce.
  • W tym tygodniu w lit. Kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika
- we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
- w czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej

• Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Przyzywając wstawiennictwa Matki Bożej pragniemy przedstawiać Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzyli się naszej modlitwie. Zachęcamy do odmawiania różańca także w rodzinach. Wspólna, rodzinna modlitwa to najpiękniejsze świadectwo wiary.