Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu

Rozpoczynamy dzisiaj okres adwentu – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Zachęcamy do udziału w wieczornych Eucharystiach sprawowanych o godz. 17:00. Zapraszamy szczegól-nie dzieci z lampionami i własnoręcznie wykonanym papierowym serduszkiem, na którym wypiszemy swój dobry uczynek spełniony w ciągu dnia. Wylosowane dziecko otrzyma mały świąteczny upominek i zaprosi Matkę Bożą do swojego domu na wspólną rodzinną modlitwę

• Po wszystkich dzisiejszych Mszach św. błogosławimy opłatki wigilijne. Złożona przy tej oka-zji ofiara przeznaczona będzie na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie. Para-fialny oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara zło-żona przy tej okazji przeznaczona będzie na dzieła miłosierdzia podejmowane przez Caritas. Ofiary możemy złożyć do skarbony, która znajduje się na stoliku.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w Moryniu odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszamy.

• W poniedziałek w liturgii kościoła wspominać będziemy św. Barbarę, dziewicę i męczennicę – patronkę górników i hutników.

• W środę (6 grudnia) wspominać będziemy św. Mikołaja, biskupa. Niech będzie to dzień wza-jemnego obdarowywania nie tylko upominkami, ale przede wszystkim życzliwością i miłością.

• W piątek (8 grudnia) obchodzić będziemy Święto Niepokalanego Poczęcia NMP. W dniu tym sprawowana będzie dodatkowa Mszą św. w Moryniu o godz. 10:00.

• Mieszkańcom bloku przy ul. Brzozowej (nr 2 i 4) państwu: Biedrawom, Bigosom, Gluthom, Sikorom, Truszczyńskim, Lewickim, Serafińskim i Wierzbickim, serdecznie dziękujemy za sprzątnięcie kościoła i złożoną ofiarę na prąd. O przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli prosimy rodziny zam. przy ul. Brzozowej (nr 6 i 8).

• W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca nasza parafianka śp. Alina Bosak zam. w Przy-jezierzu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek (4 grudnia). O godz. 11:30 wy-stawienie prochów zmarłej w kościele w Przyjezierzu. O godz. 12:00 rozpocznie się Msza św. Po zakończeniu Eucharystii złożenie prochów na cmentarzu w Moryniu. Naszą zmarłą siostrę polećmy teraz Bożemu miłosierdziu, wieczny odpoczynek … .