Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Trwamy w oktawie Wielkanocy

? uroczystości dziękczynienia za miłosierdzie okazane ludzkości przez Jezusa Zmartwychwstałego. Z tego też względu nie obowiązuje nas w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

• Jutro (wtorek) w naszym kościele o godz. 12:00 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna z ok. 8 rocznicy święceń kapłańskich ks. Łukasza. W eucharystii tej wezmą udział także inni kapłani ? rocznikowi koledzy ks. Łukasza. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W sobotnie przedpołudnie odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się w kościele parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

• W imieniu rodziny z Przyjezierza, której dom strawiony został przez ogień. Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom za udzielone wsparcie zarówno w wymiarze materialnym jak i duchowym. Pragniemy poinformować jednocześnie, że zebrana kwota została w wielkim tygodniu przekazana rodzinie. Wielkie Bóg zapłać za okazane miłosierdzie.

• Na koniec pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim wspólnotom parafialnym, grupom oraz osobom, zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Triduum Paschalnego. Wielkie Bóg zapłać za poświęcony czas i wysiłek, okazaną życzliwość i wsparcie. W sposób szczególny dziękujemy naszej służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii w kościele parafialnym i świątyniach filialnych. Dziękujemy także za złożone ofiary na tacę jak i dokonane przelewy na rzecz parafii. Bóg zapłać.