Dziś jest czwartek, 18 kwiecień 2024. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą

3 września (piątek) rozpoczęliśmy nowennę przed beatyfikacją sługi bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, prosząc o liczne i trwałe owoce tej beatyfikacji, która będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 12 września.

• W dniu dzisiejszym z inicjatywy Caritas Polska, przeżywamy ogólnopolski Dzień modlitw za Afganistan. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz potrzebujących mieszkańców Afganistanu, którzy przybywają do Polski lub chronią się w krajach sąsiadujących z ich terytorium.

• W środę przypada święto Narodzenia NMP. Msze św. sprawowane będą tylko w kościele parafialnym. W tradycji naszej, święto to nazywane jest inaczej świętem Matki Bożej Siewnej, tego bowiem dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłorocznych plonów. Tradycyjne poświęcenie ziarna siewnego odbędzie się w kościołach naszej parafii w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Zapraszamy serdecznie rolników i ogrodników.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: - Paweł Kusaj i Karolina Cempa zam. w Moryniu

• W minioną środę zakończył swoją doczesną drogę nasz parafianin zamieszkały w Moryniu śp. Zygmunt Zbaradzki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek. Wystawienie trumny z ciałem zmarłego w kościele parafialnym o godz. 12:00. Msza św. rozpocznie się o godz. 13:00. Naszego zmarłego brata polećmy teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …