Dziś jest sobota, 20 kwiecień 2024. Imieniny: Agnieszki, Czesława

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Adwentu

Przeżywamy dzisiaj niedzielę adoracyjną. Naszą modlitwą pragniemy objąć szczególnie wspólnotę Kościoła żyjące na Wschodzie a także wszystkich wolontariuszy w dniu ich święta.

• Rozpoczęliśmy czas Adwentu. Zachęcamy do udziału w wieczornych Eucharystiach sprawowanych o godz. 17:00. Cieszy nas bardzo obecność dzieci i rodziców. Zapraszamy też gorąco młodzież. Przed jak i podczas Mszy będzie istniała możliwość skorzystania ze spowiedzi adwentowej.

• W dniu dzisiejszym błogosławimy opłatki wigilijne. Złożona przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie.

• W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Mszą św. sprawowana będzie w kościele parafialnym o godz. 10:00.

• Od dzisiaj parafialny oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona będzie na dzieła miłosierdzia podejmowane przez Caritas. Dostępne są również w ograniczonej ilości Torby Miłosierdzia. Zawsze jednak można przynieść dary w innym opakowaniu np. reklamówce. Torby Miłosierdzia wypełnione trwałymi produktami spożywczymi przeznaczone będą dla rodzin z parafii potrzebujących wsparcia. Ponadto w kościele parafialnym wystawiona jest choinka Fundacji Małych Stópek organizującej ogólnopolską akcję Paczuszka dla Maluszka. Zachęcamy do zabrania symbolicznej bombki, na odwrocie której znajdziemy szczegóły akcji. Dary dla najmniejszych w postaci pieluch, środków higienicznych dla niemowląt itp. Będzie można składać w kościele albo na plebanii do końca Adwentu.