Dziś jest wtorek, 9 sierpień 2022. Imieniny: Romualda, Romana

Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na X niedzielę zwykłą

W niedzielę adoracyjną przypadającą w pierwszym tygodniu czerwca obchodzimy Narodowe Święto Dziękczynienia ? duchowe wotum wdzięczności za wolność i niepodległość.


Dzisiejszą modlitwą otoczmy szczególnie naszą Ojczyznę i nasz Naród.

  • W czwartek zakończenie procesji eucharystycznych oraz poświęcenie wianków ziół.

  • W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu w kościele parafialnym Msze św. odprawione będą o godz. 10:00 i 18:00.

  • Przez najbliższe trzy tygodnie Msze św. w piątki w Przyjezierzu sprawowane będą o godz. 16:00.

  • W przyszłą niedzielę w kościele parafialnym podczas Mszy św. o godz. 11:00, dzieci klasy III przeżywać będą uroczystość I komunii św. Naszych Parafian prosimy o skorzystanie z Eucharystii o godz. 8:00 lub 18:00.

  • Pragniemy jak najserdeczniej podziękować rodzicom młodzieży bierzmowanej za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości bierzmowania a także za złożenie daru ołtarza w postaci uroczystego ornatu z motywem Ducha Św., w którym Mszę św. celebrował ks. biskup. Dziękujemy też Pani Sylwii ? organistce i służbie liturgicznej. Słowa wdzięczności należą się szczególnie ks. Łukaszowi, na którego barkach spoczywał trud przygotowania młodzieży oraz samej uroczystości. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

  • Podziękowania kierujemy również do wszystkich uczestników czwartkowych celebracji Bożego Ciał, grup i osób przygotowujących ołtarze, a zwłaszcza do dzieci sypiących kwiaty.