Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą

We wtorek (8 września) przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w tradycji polskiej świętem Matki Bożej Siewnej.
W dniu tym tradycyjnie święci się ziarno przeznaczone na zasiew. W naszej parafii poświęcenie ziarna odbędzie się w przyszłą nie-dzielę po każdej Mszy św.

• Rodziców i dzieci zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 12:00, podczas której modlić się będziemy o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym a na zakończenie Eucharystii po-święcimy tornistry dzieciom klas I.

• W czwartek (10 września) o godz. 16:00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszamy.

• W imieniu naszej parafii pragnę serdecznie podziękować dyrektorowi Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu, Panu Henrykowi Kaczmarowi wraz z pracowni-kami, za wykonanie nowego dojazdu do kościoła od strony ul. Chopina. Wielkie Bóg za-płać za trud i troskę o nasz kościół a zarazem najważniejszy zabytek Morynia.

• Po przerwie wakacyjnej powracamy do odprawiania Mszy św. w Przyjezierzu w każdy pią-tek o godz. 17:00

- Justyna Kołduńska, zam. w Gądnie i Wojciech Antoniewicz, zam. w Szczecinie.
- Daniel Wypart, zam. w Moryniu i Daria Sosnowska, zam. w Smudze

• W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Janiny Hołowińskiej i Macieja Piątkow-skiego. Naszych zmarłych polećmy teraz Bożemu miłosierdziu … Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …