Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą

Przeżywając niedzielę adoracyjną pragniemy zawierzać Panu Jezusowi wszystkich naszych bliskich zmarłych, przyjaciół i znajomych.

• W przyszłą niedzielę 13 listopada o godz. 14:00 w kościele filialnym w Dolsku sprawowana będzie uroczysta Msza św. odpustowa ku uczczeniu patronki tamtejszego kościoła i wspólnoty - św. Elżbie-ty Węgierskiej, zakonnicy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Przez cały miesiąc listopad, będąc w stanie łaski uświęcającej i nawiedzając z modlitwą cmentarz lub kościół, możemy zyskać i ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

• Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w odnowienie krzyża i uporządkowanie terenu wokół grobów kapłańskich na cmentarzu w Moryniu. Serdecznie dziękujemy: dyrektorowi Zakładu Komunalnego w Moryniu – Panu Marcinowi Sobczyńskiemu wraz z pracownikami, firmie JAZBAU - Panom Wojciechowi Jazowi i Mariuszowi Szeremecie wraz z pracownikami, Hurtowni Budowla-nej „DOM” w Moryniu – Panu Piotrowi Ratańczukowi, Kopalni Kruszywa Moryń, Rafałowi Ma-chałkowi, oraz zakładowi kamieniarskiemu Rock Stone – Pani Roksanie Mościckiej.

• Serdecznie dziękujemy za udział w nabożeństwach różańcowych, w szczególności dzieciom oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

• 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości w Moryniu roz-poczną się dzień wcześniej 10 listopada o godz. 18:00 od złożenia kwiatów pod pomnikiem „100-lecia odzyskania niepodległości następnie w sali Geoparku będzie miała miejsce uroczysta akade-mia. 11 listopada o godz. 12:00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie Msza św. w int. Ojczy-zny.

• Dzisiaj w Moryniu odbywa się II Targ Moryński. Organizatorzy i lokalni producenci zdrowej żyw-ności serdecznie zapraszają.

• Rodzice, którzy pragną aby ich dzieci spotkały się ze świętym Mikołajem 10 grudnia 2022 roku w CKW Szafir proszeni są o kontakt z organizatorami. Telefony kontaktowe podane zostały na plaka-cie umieszczonym w gablocie pod wieżą.