Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

Przeżywając adwentową Niedzielę Adoracyjną, pragniemy pokłonić się Jezusowi obecnemu pośród nas w znaku Eucharystycznego Chleba, by prosić o potrzebne nam i całej naszej wspólnocie łaski.

• W czasie adwentu zachęcamy do udziału w wieczornych Eucharystiach sprawowanych o godz. 17:00. w kościele parafialnym.

• We wtorek (8 grudnia) przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W dniu tym Msze św. sprawowane będą w kościele parafialnym o godz. 10:00 i 17:00.

• W zakrystii (w przedsionku kościoła) dostępne są poświęcone opłatki wigilijne. Złożona przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Zaopatrzyć możemy się również w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duża świeca i kula – 15 zł., mała świeca 5 zł.

• Proponujemy też udział w akcjach charytatywnych:
- „Paczuszka dla Maluszka” – akcja Fundacji Małych Stópek skierowana do niemowląt i ich mam. Chodzi o przygotowanie świątecznego podarunku zawierającego trwałe produkty higieniczne i kosmetyczne, pieluszki, olejki, zasypki, mydła itp.
- Z kolei „Tytka – torba miłosierdzia” to stała już akcja Caritas skierowana do rodzin naszej parafii potrzebujących świątecznego wsparcia. Chodzi o przygotowanie podarunku zawierającego trwałe artykuły spożywcze. Wypełnione torby prosimy pozostawić w kościele albo na plebanii do 18 grudnia, abyśmy mogli przekazać je przed świętami.