Dziś jest piątek, 5 marzec 2021. Imieniny: Adriana, Fryderyka

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę zwykłą

Przeżywając niedzielę adoracyjną, modlitwą dzisiejszą otoczmy sprawy naszej Ojczyzny prosząc o pojednanie w Narodzie, wszystkich naszych chorych i cierpiących, a także wspólnoty Żywego Różańca i ich bliskich.

• W liturgii tygodnia obchodzić będziemy:
- w środę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
- w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W dniu tym przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Modlitwę w intencji chorych w naszej wspólnocie parafialnej podejmiemy w przyszłą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. osoby chore albo w podeszłym wieku … będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia olejem chorych.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Moryniu odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

• W minionym tygodniu w Moryniu odbyły się pogrzeby śp. Jerzego Krzyżaniaka i śp. Edwarda Barana. Naszych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …