Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą

Dzisiejszą niedzielę przeżywać będziemy w duchu adoracyjnym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, zawierzając miłosierdziu Bożemu naszą Ojczyznę i wspólnotę parafialną,
a także w Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wszystkie wspólnoty, które w różnych zakątkach świata cierpią ze względu na wyznawaną wiarę w Jezusa.

• Przez cały miesiąc listopad, będąc w stanie łaski uświęcającej i nawiedzając z modlitwą cmentarz lub kościół, możemy zyskać i ofiarować odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Zachęcamy, aby spełnić ten uczynek miłosierdzia wobec dusz potrzebujących naszej pomocy.

• 11 listopada w środę obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

• Powoli zbliżamy się do uroczystości odpustowej w najmniejszej z naszych wspólnot parafialnych w Dolsku. Uroczysta Msza św. ku czci św. Elżbiety Węgierskiej sprawowana będzie 22 listopada o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy.

• W niedzielę 15 listopada obchodzić będziemy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem "Wyciągnij rękę do ubogiego". Na prośbę ks. Arcybiskupa oraz Caritas Szczecin, po wszystkich Mszach świętych, przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz dzieł Caritas - na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich i wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii.

• W sobotę odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Fiduta – wieloletniego sołtysa społeczności w Dolsku. W imieniu rodziny chcemy jak najserdeczniej podziękować wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowych, za wspólnotę modlitwy, ale także za wsparcie i każde słowo otuchy, udzielone najbliższym w tym trudnym dla nich czasie. Ze strony kapłanów serdecznie dziękujemy Panu Ryśkowi za otwartość i wszechstronną pomoc świadczoną dla naszych kościołów i wspólnot. Zawsze pozostanie w naszych sercach.
We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Jana Karczewicza mieszkańca Morynia. O godz. 12:00 wystawienie ciała zmarłego, a o godz. 13:00 Msza św. w kościele parafialnym.
Naszych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu, wieczny odpoczynek …