Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową - Męki Pańskiej

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową - Męki Pańskiej, rozpoczynającą obchody Wielkiego Tygo-dnia, którego kulminacją będzie Triduum Paschalne – męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego.

Zapraszamy na liturgie poszczególnych dni do kościoła parafialnego w Moryniu.

• Wielki Czwartek
Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 18:00 (po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00, możliwość skorzystania ze spowiedzi św.)

• Wielki Piątek
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - godz. 15:00
Liturgia Męki Pańskiej - godz. 18:00 (po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywi-dualna adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 21:00, możliwość skorzystania ze spowiedzi św.)
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, którą zgodnie z polskim zwyczajem zachowujemy do śniadania wielkanocnego.

• Wielka Sobota
Błogosławieństwo pokarmów odbędzie się w wszystkich miejscowościach wewnątrz świątyń a jeże-li pogoda pozwoli to przed kościołami.
Dolsko godz. 10:00, Przyjezierze godz. 11:00, Gądno godz. 12:00
Moryń godz. 11:00, 11:30, 12:00
Ośrodek Szafir godz. 13:00
Wigilia Paschalna – godz. 20:00
Spowiedź św. w kościele parafialnym od poniedziałku do środa w godz. 17:00 – 18:00
W wielki czwartek i wielki piątek po zakończeniu liturgii wieczornych do godz. 21:00
W wielką sobotę 19:00 – 20:00

• W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. Jedynie niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Mszą Resurekcyjną sprawowaną rano o godz. 7:00. Tym samym powracamy do starej polskiej tradycji świętowania Wielkanocy.

• Ze względu na duże zainteresowanie i prośby o powtórzenie, w środę 13 kwietnia br. w kościele pa-rafialnym w Moryniu o godz. 20:00 wystawiona zostanie inscenizacja Męki Pańskiej. Gorąco zapra-szamy. Po zakończeniu inscenizacji kwestować będziemy na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.

- Patrycja Niewiadomska i Patryk Ziętara zam. w Policach
- Agnieszka Czerniawska i Robert Frątczak zam. w Dębnie