Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą

W dniu dzisiejszym obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”.
  • Dziękując za życie i pontyfikat papieża Polaka, ofiarami złożonymi do puszki pragniemy wesprzeć budowę najpiękniejszego pomnika wznoszonego św. Janowi Pawłowi II z ludzkich serc – tj. Dzieło Nowego Tysiąclecia.

• Wczoraj odbył się w Moryniu „Turniej Piłkarski Ministrantów” zorganizowany przez naszą parafię przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy Moryń i wsparciu licznej rzeszy wolontariuszy. Pragniemy jak najserdeczniej podziękować instytucjom i osobom pomagającym w jego organizacji. Są nimi: burmistrz Morynia - P. Józef Piątek, przewodniczący Rady Gminy - P. Krzysztof Konecki, OSP Moryń w osobach druhów: Roberta Dziedzica i Mikołaja Gładkowskiego, UKS Morzycko, Katarzyna Potapińska, Danuta Piątkowska, Maria Fira, Tatiana Kulis, Katarzyna Kupczyk, Krystyna Siwka, Agnieszka i Jarosław Bartyszakowie, Grażyna Kornalewicz, Maria Ruchniak, Anna Fira, Ewelina i Marek Jaworscy, Zofia Majkowska, Dariusz Koch, Rafał Machałek, Tomasz Wardowski, Łukasz Marczewski, Sebastian Janiszewski, Urszula Dumicz, Ewa Rozkrut, Małgorzata Szczepańska. Przede wszystkim dziękujemy naszym piłkarzom, którzy zajęli wysokie II miejsce i rodzicom, oraz ks. Łukaszowi – pomysłodawcy i głównemu organizatorowi turnieju.

• W czwartek (14 października) przypada Święto Edukacji Narodowej. Polecając Panu Bogu nauczycieli i pracowników oświaty życzymy Bożego bł., darów Ducha św., sił i zdrowia.

• Dzieci obecne w kościele zapraszam do zakrystii po odbiór „Ewangelii w obrazku”

• W minionym tygodniu odbyły się w Moryniu pogrzeby: † Renaty Grejman oraz † Ireny Ociepki. Nasze zmarłe siostry polećmy teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …