Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Miłosierdzia Bożego

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

• To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. Uroczystość ta kończy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczynając jednocześnie Tydzień Miłosierdzia.

• W dniu dzisiejszym swoje święto przeżywa Caritas ? instytucja działająca wewnątrz wspólnoty Kościoła, podejmująca dzieła o charakterze pomocowo-charytatywnym. Przy tej okazji pragniemy jak najserdeczniej podziękować parafialnemu oddziałowi Caritas, prowadzonemu przez Panią Katarzynę Potapińską przy współudziale sporej grupy woluntariuszy, za wszelkie inicjatywy, zbiórki, akcje charytatywne czy rozdział żywności w ramach Programu Operacyjnego dla rodzin z terenu naszej gminy. Dziękujemy również wszystkim ofiarodawcom za otwartość serca i wsparcie.

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się w kościele parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

• Za tydzień rozpoczniemy w kościele Tydzień Biblijny.