Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na XV niedzielę zwykłą

W dniu dzisiejszym w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju o godz. 15:00 sprawowana będzie Msza św. odpustowa z okazji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

Przewodniczył jej będzie ks. Ap. Andrzej Dzięga. Po Eucharystii chętni pielgrzymi będą mogli przyjąć szkaplerz karmelitański. Ks. kustosz serdecznie zaprasza.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- we poniedziałek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bp. i męczennika
- we wtorek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
- w czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, bp. i doktora Kościoła
- w Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Krzysztof i Anna Brzozowscy. Narzeczonych otoczmy naszą modlitwą.

• Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym wakacje życzymy udanych wyjazdów, wiele słońca i przeżywania tego pięknego czasu w łączności z Bogiem. Z kolei gościom przybywającym do naszego miasta życzymy dobrego wypoczynku.