Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Adwentu

Przeżywamy dzisiaj w Kościele niedzielę „Gaudete”. Równo w połowie adwentu pragniemy wypełnić nasze serca radością gdyż Pan nadchodzi, Pan jest już blisko.

• W kruchcie Kościoła możemy się zaopatrzyć w opłatki wigilijne, a także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz Torby Miłosierdzia. Trwa również akcja Bractwa Małych Stópek - Paczuszka dla Maluszka. Za już przekazywane dary i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

• We wtorek (13 grudnia) Modlić się będziemy za wszystkie ofiary stanu wojennego.

• W każdą sobotę adwentu, w godz. od 18:00 – 20:00, zapraszamy do kościoła w Moryniu na „adwentowe wieczory skupienia” - indywidualne adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy, modlitwie i zamyśleniu. Podczas tych adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej.

• Dziękujemy dzieciom, które wczoraj uczestniczyły w próbie parafialnej scholi dziecięcej. Kolejna próba odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 w domu parafialnym.

• W liturgii tygodnia obchodzić będziemy:
- we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
- w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła