Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą

Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Jak podają statystyki, „chrześcijanie są jedną z najbardziej prześladowanych wspólnot religijnych na świcie”. Szcze-gólnie w krajach Afryki, Ameryki Środkowej oraz Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Módlmy się o dar wolności religijnej, ustania aktów przemocy i terroru, a także o odwagę wiary dla prześladowanych chrześcijan i katolików.

• W przyszłą niedzielę (19 stycznia) odbędą się w Dolsku uroczystości odpustowe ku czci św. Elżbiety Węgierskiej, patronki kościoła i wspólnoty. Uroczysta Eucharystia rozpocznie się o godz. 14:00. Po liturgii dziękczynnej Pani Sołtys i społeczność Dolska zapraszają na spotkanie i poczęstunek do świetlicy wiejskiej.

• W każdą niedzielę listopada na cmentarzu komunalnym w Moryniu o godz. 15:00 odbywa się modlitwa różańcowa w intencji naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspól-nej modlitwy.

• Dzieci obecne na Eucharystii zapraszam do zakrystii po odbiór „Ewangelii w Obrazku”.