Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Adwentu

Trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Gaudete in Domino” - radujcie się zawsze w Panu, nazywana jest niedzielą radości.

Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana.

• Jutro (13 grudnia) przypada kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W dniu tym pomódlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego okresu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

• Po Mszach Świętych można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone są na dzieła charytatywne podejmowane przez Caritas oraz na Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. Przypominamy również o trwających akcjach pomocowych Tutka – Torba Miłosierdzia oraz Paczuszka dla Maluszka.

• Dzieci obecne w kościele zapraszam do zakrystii po odbiór „Ewangelii w obrazku”.