Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Wielkiego Postu

W przyszłą niedzielę (20 marca) rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne.

Potrwają one do środy włącznie. Już dzisiaj pragniemy podać porządek nabo-żeństw z nauką rekolekcyjną, byśmy mogli sobie zarezerwować potrzebny czas: Moryń godz. 10.00 i 18.00; Dolsko godz. 15.00, Przyjezierze godz. 16.00 i Gądno godz. 17.00.
Osoby zamawiające w tych dniach intencje mszalne w Moryniu, prosimy o uwzględnienie zmiany godziny sprawowania Mszy św.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, w kościele parafialnym w Moryniu o godz. 17:15, natomiast w kościołach filialnych według przyjętych zwyczajów tzn. w Gądnie przed Mszą świętą, a w Dolsku i Przyjezierzu po Mszy świętej.
Ofiary składane na tacę podczas nabożeństwa Gorzkich Żali w Moryniu będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• Podczas kwesty przeprowadzonej w kościołach parafii na rzecz uchodźców z Ukrainy zebraliśmy kwotę 6 900 zł. Za co pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Zgodnie z decyzją dyrektora Caritas Szczecin kwota ta pozostaje do dyspozycji naszego parafialnego oddziału Caritas i posłuży uchodźcom przybywającym do naszego miasta i gminy.
Potrzeby będą duże, ponieważ w samym tylko ośrodku Szafir gości ok. 100 dzieci z domu dziecka z Zaporoża na Ukrainie.

• W sobotę przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa – oblubieńca NMP. W dniu tym na-szą modlitwą otoczmy wszystkich mężczyzn, a zwłaszcza mężów i ojców.