Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Radości – Gaudete.
  • W liturgii i na wieńcu adwentowym może pojawić się kolor różowy zachęcający nas do radosnego oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem.

• Wieczorne Eucharystie Adwentowe sprawowane są codziennie o godz. 17:00. w kościele parafialnym.

• W zakrystii (w przedsionku kościoła) dostępne są poświęcone opłatki wigilijne. Złożona przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Zaopatrzyć możemy się również w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
Proponujemy udział w akcjach charytatywnych:
- „Paczuszka dla Maluszka” - Ostatni już tydzień zbiórki trwałych produktów higienicznych i kosmetycznych dla niemowląt: pieluszki, olejki, zasypki, mydła itp. Dary te przyjmujemy do piątku Włącznie.
- „Tytka – torba miłosierdzia” - Stała akcja Caritas skierowana do rodzin naszej parafii potrzebujących świątecznego wsparcia. Chodzi o przygotowanie podarunku zawierającego trwałe artykuły spożywcze. Wypełnione torby prosimy pozostawić w kościele albo na plebanii również do piątku włącznie.
Z całego serca dziękujemy za dary już przekazane.

Przy tej okazji pragniemy podziękować za wszystkie ofiary lub darowizny przekazywane na rzecz kościoła i parafii. Wielkie Bóg zapłać za troskę o nasze kościoły i posługujących w nich kapłanów.

• Wspominamy dziś kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego bolesnego okresu naszej najnowszej historii.

• Ksiądz Arcybiskup przekazał wskazania na okres Świąt Bożego Narodzenia, nawiązujące do obowiązujących przepisów sanitarnych oraz ustaleń Episkopatu Polski.
- Pasterki w Wigilię Bożego Narodzenia będą się mogły odbyć tylko z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych: limit osób, zakrycie ust i nosa, oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni.
- Wizyta duszpasterska również nie będzie się mogła odbyć w tradycyjnej formie. Zaleca się aby rodziny chcące przyjąć kapłańskie błogosławieństwo zaprosiły księdza indywidualnie, nawet w ciągu całego roku. O ostatecznym kształcie kolędy poinformujemy w przyszłą niedzielę.