Dziś jest piątek, 5 marzec 2021. Imieniny: Adriana, Fryderyka

Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę zwykłą

Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

• W obliczu licznych nieszczęść, które pociąga za sobą nieumiarkowane spożyciu alkoholu, zachęta do modlitwy i postu staje się szczególnie aktualna i ważna.

• Środą Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze święte w środę sprawowane będą: w Moryniu o godz. 10.00 i 17.00, w kościołach filialnych: w Dolsku o godz. 15.00, Gądnie i Przyjezierzu o godz. 16.00. W środę obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły - tylko jeden posiłek do syta.

• Nabożeństwa wielkopostne Drogi Krzyżowej w piątek: w Moryniu o godz. 17:30 (po Mszy św.); w Gądnie i Przyjezierzu o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

• Nabożeństwo Gorzkich Żali w kościele parafialnym w Moryniu o godz. 17.15, natomiast w kościołach filialnych według przyjętych zwyczajów tzn. w Gądnie przed Mszą świętą, a w Dolsku i Przyjezierzu po Mszy świętej. Ofiary składane na tacę podczas nabożeństw w Moryniu są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Moryniu odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

• Zakończyliśmy spotkania i wizyty kolędowe, wspólnotowe i indywidualne. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom za dar wspólnej modlitwy oraz za udzielone wsparcie ofiarą kolędową. Niech Bóg błogosławi nam i naszym bliskim na drogach wiary i życia.