Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą

Dzisiaj, w XXXIII niedzielę zwykłą obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem "Wyciągnij rękę do ubogiego".
  • Na prośbę ks. Arcybiskupa oraz Caritas Szczecin, po wszystkich Mszach świętych, kwestujemy na rzecz dzieł miłosierdzia podejmowanych przez Caritas - na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich, czy wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii. Za każdą ofiarę złożoną do puszki już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

• Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie nowenna, którą rozpoczniemy od jutra a zakończy ją ponowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, które dokona się w przyszłą niedzielę.

• W przyszłą niedzielę, w najmniejszej z naszych wspólnot parafialnych w Dolsku, obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Elżbiety Węgierskiej. Uroczysta Msza św. sprawowana będzie o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy, uprzedzając jednocześnie, że przestrzeń kościoła w Dolsku nie jest doża, zaopatrzmy się więc w maseczki.