Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą

W przyszłą niedzielę (23. sierpnia), przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w kościele filialnym w Przyjezierzu.
  • Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 13:00. Po zakończeniu Mszy św. zapraszamy na wspólną agapę, która będzie miała miejsce na palcu zabaw przy kościele. Serdecznie prosimy o pomoc w przygotowaniu uroczystości i syte zastawienie stołów pysznymi ciastami.

• W liturgii kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
- w czwartek – wspomnienie św. Bernarda , opata i doktora Kościoła
- w piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
- w sobotę – wspomnienie NMP, Królowej

• W przyszłą niedzielę w kościołach naszej Archidiecezji zostanie przeprowadzona zbiórka środków finansowych dla mieszkańców Bejrutu - poszkodowanych w wyniku tragicznego wybuchu. Chcemy w ten sposób solidaryzować się z chrześcijanami zamieszkującymi do-tknięte kataklizmem dzielnice. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.