Dziś jest piątek, 5 marzec 2021. Imieniny: Adriana, Fryderyka

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę zwykłą

W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj koordynatora dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa, O. Waldemara Sojkę – redemptorystę.

O. Waldemar wygłosi do nas Słowo Boże i ukaże duchowe aspekty Dzieła Intronizacji zachęcając byśmy jak najliczniej włączyli się w to dzieło.

  • W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
- Michał Potapiński, zam. w Moryniu i Magdalena Wierzbicka, zam. w Dębnie
- Patryk Kamil Lorenc, zam. w Moryniu i Julia Dobrzaniecka, zam. w Węgorzynie


  • Od poniedziałku rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, zakończony tradycyjnie świętem Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia).

  • W tym tygodniu obchodzić będziemy Dzień Babci (czwartek 21 stycznia) oraz Dzień Dziadka (piątek 22 stycznia). Pamiętajmy o naszych kochanych seniorach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowo, modlitwa, będą wyrazem naszej szczególnej wdzięczności.


  • Forma tegorocznej kolędy będzie miała wyjątkowy - wspólnotowy - charakter. Mieszkańców poszczególnych ulic w wyznaczone dni serdecznie zapraszamy na wieczorną Eucharystię sprawowaną o godz. 17:00 z poświęceniem wody oraz końcowym błogosławieństwem rodzin, i rozesłaniem. Prosimy bardzo aby przedstawiciele rodzin zanieśli błogosławieństwo do swoich domów i po modlitwie poświęcili mieszkanie wodą święconą. Błogosławieństwo to zanieśmy do naszych bliskich chorych, samotnych. Informujmy, że mimo pandemii istnieje możliwość indywidualnego zaproszenia kapłana z wizytą po uprzednim umówieniu terminu i godziny
Plan kolędy wspólnotowej na tydzień od 17 - 24 stycznia będzie następujący:
17.01. niedziela - Gądno i Dolsko (w ramach niedzielnej Eucharystii)
18.01. poniedziałek - ul. Chopina, Szkolna
19.01. wtorek - ul. Pszczelarska, Ogrodowa, Wąska, Dojazdowa, Szeroka
20.01. środa - ul. Kościuszki, Plac Wolności, Żeromskiego
21.01. czwartek - ul. Rynkowa
22.01. piątek - ul. Lipowa i Parkowa
23.01. sobota - ul. Świerkowa i Brzozowa
24.01. niedziela - Przyjezierze (w ramach niedzielnej Eucharystii)

  • W miniony czwartek odbył się pogrzeb naszego parafianina zam. w Przyjezierzu, śp. Krzysztofa Wierzbickiego. Naszego zmarłego brata polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …