Dziś jest poniedziałek, 5 czerwiec 2023. Imieniny: Waltera, Bonifacego

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą

Powoli zbliża się miesiąc listopad związany z pamięcią, o tych którzy odeszli w swej pielgrzymce wiary do Domu Ojca i doroczną modlitwą za zmarłych.

W przedsionku kościoła wyłożone zostały karty wypominkowe. Po wypisaniu imion naszych zmarłych bardzo prosimy by karty te składać na tacę, bądź w zakrystii.


  • W poniedziałek przypada święto św. Łukasza, ewangelisty. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będziemy w intencji naszego solenizanta - ks. Łukasza.


  • W tygodniu ponadto obchodzić będziemy wspomnienia: w środę – św. Jana Kantego, prezbitera; w piątek św. Jana Pawła II, papieża.


  • Dzieci obecne w kościele zapraszam do zakrystii po odbiór „Ewangelii w obrazku”


  • W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca nasza parafianka zam. w Moryniu śp. Maria Sydor. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek (18 października) w kaplicy przedpogrzebowej na cmentarzu w Moryniu. O godz. 12:30 wystawienie prochów zmarłej a o godz. 13:00 rozpocznie się Eucharystia. Wczoraj dowiedzieliśmy się również o tragicznej śmierci naszego młodego parafianina Kacpra Calińskiego. Naszych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu … Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie …
Poszkodowane w wypadku, Mamę i siostrę Kacpra, zawierzmy Matce Bożej … Pod twoją obronę …