Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę wielkanocną

Dzisiejsza niedziela uświadamia nam, że jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny.

• Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgnąć po Biblię..

• We wtorek w kościele parafialnym o godz. 16:00 odbędzie się pierwsza katecheza liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicem czy opiekunem.

• W piątek przeżywać będziemy uroczystość św. Wojciecha ? głównego patrona Polski. Jego wstawiennictwu polecać będziemy sprawy naszego Narodu i Ojczyzny.

• W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.