Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.

• Po Mszy św. o godz. 12:00 i 18:00 w kościele parafialnym, oraz po zakończeniu nabożeństw w kościołach filialnych, będzie można poświęcić pojazdy mechaniczne. O poświęcenie będzie można poprosić także w ciągu tygodnia po zakończeniu Eucharystii.

• W przyszłą niedzielę parafialna oddział Caritas zbierać będzie ofiary dla poszkodowanych w skutek nawałnic i powodzi. Włączymy się tym samym w ogólnopolska akcję pomocową zainicjowaną przez Caritas Polska.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w czwartek – święto św. Marii Magdaleny
- w piątek – święto św. Brygidy – zakonnicy, patronki Europy
- w sobotę – wspomnienie św. Kingi - dziewicy

• Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym wakacje życzymy udanych wyjazdów, wiele słońca i przeżywania tego pięknego czasu w łączności z Bogiem. Z kolei gościom przybywającym do naszego miasta życzymy dobrego wypoczynku.