Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą

Tydzień Wychowania kończymy świętem św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży.

• W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św., przeprowadzona będzie kwesta na rzecz Szczecińskiego Hospicjum Świętego Jana Ewangelisty, Hospicjum Domowego św. Faustyny w Świnoujściu, oraz Hospicjum „Róża” przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu. Placówki te prowadzą szeroką działalność na rzecz osób w ostatnim okresie choroby nowotworowej, zapewniają opiekę medyków i wolontariuszy, towarzyszą rodzinom fachową pomocą i wsparciem duchowym. Lekarze, pielęgniarki, kapelani, psychologowie, wolontariusze i personel medyczny od lat dają świadectwo chrześcijańskiego miłosierdzia wobec chorych i ich najbliższych.

• W dniu dzisiejszym po mszy św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Moryniu odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszamy.

• W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- we wtorek - wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja, Pawła i towarzyszy.
- w środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
- w piątek – wspomnienie św. O. Pio, prezbitera i stygmatyka.