Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą

W ubiegły czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za dar modlitwy oraz trud przygotowania ołtarzy i posługę podczas procesji.

• Serdecznie dziękujemy druhom z OSP Moryń za zabezpieczenie drogi procesji w Moryniu a także Rycerzom Kolumba za asystę przy Najświętszym Sakramencie.

• Przez całą oktawę Bożego Ciała w kościele parafialnym odbywają się procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które serdecznie zapraszamy. W czwartek zakończenie oktawy z błogosławieństwem wianków i ziół.

• Również w czwartek przypada Dzień Ojca oraz uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• W piątek Obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu sprawowane będą: w Moryniu o godz. 10:00 i 18:00, w Przyjezierzu o godz. 17:00. Dzieci i młodzież zapraszamy na wieczorną Mszę św. dziękczynną kończącą rok szkolny.

• W sobotę (25 czerwca) wspólnota z Gądna przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku uczczeniu Matki Bożej Nieustającej Pomocy - patronki kościoła. Uroczysta Eucharystia rozpocznie się o godz. 17:00. Po zakończeniu liturgii w kościele, Pani Sołtys wraz z lokalną społecznością, serdecznie zapraszają na tradycyjny festyn do świetlicy wiejskiej.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Aleksandra Domaradzka zam. w Moryniu i Wojciech Bartosiński zam. w Załomiu.