Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą

Przeżywając wakacje starajmy się dobrze wykorzystać czas wypoczynku.

Urlopowe wyjazdy niech sprzyjają pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary. Temu właśnie niech służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Jezusem.

• W dniach 19-26 lipca br. będziemy obchodzić 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”, wraz z misyjną Akcją św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców – będziemy modlić się za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne ich podróżowanie. Ważnym punktem obchodów będzie też błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, które będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

• Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w środę – święto św. Marii Magdaleny
- w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
- w sobotę – święto św. Jakuba Ap.

- Marcin Makówka zam. w Moryniu i Jolanta Zalech zam. w Moryniu

• W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca nasza parafianka zam. w Gądnie śp. Elżbieta Hoczyńska. Naszą zmarłą siostrę polećmy teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …