Dziś jest niedziela, 5 maj 2024. Imieniny: Ireny, Waldemara

Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą

W dniu dzisiejszym o godz. 15:00 w sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach odbędzie się uroczystość odpustowa pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, ks. kustosz serdecznie zaprasza.
  • W przyszłą niedzielę (27 sierpnia) o godz. 14:00 w Przyjezierzu przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku uczczeniu Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - patronki tamtejszej wspólnoty. Po zakończeniu Eucharystii na placu przed kościołem odbędzie się tradycyjna biesiada. Pani sołtys, Rada Sołecka i cała społeczność Przyjezierza serdecznie zapraszają.

• Sierpień jest miesiącem zmian personalnych na parafiach. Decyzją ks. Abp. Andrzeja Dzięgi z dniem 25 sierpnia, kończy posługę duszpasterską w naszej parafii ks. wikariusz Łukasz Śliz. Jednocześnie zostaje mianowany wikariuszem parafii pw. św. Kazimierza w Policach. Dziękując ks. Łukaszowi za czteroletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej, życzymy obfitości Bożego bł. i opieki Matki Bożej na drodze dalszego duszpasterskiego posługiwania. W środę (23 sierpnia) o godz. 18:00, ks. Łukasz sprawował będzie Mszę św. w intencji dziękczynnej za posługę w naszej parafii.
Mocą tej samej decyzji posługę wikariusza w Moryniu podejmie ks. Piotr Łosiewski, który przybędzie do nas z Barlinka.

• W bieżącym tygodniu w liturgii kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
- we wtorek – wspomnienie NMP Królowej
- czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła
- w sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej. W dniu tym w Moryniu sprawowana bę-dzie dodatkowa Msza św. o godz. 10:00

• Rodziny korzystające z Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej proszone są o składanie wymaganych wniosków w Ośrodku Pomocy Społecznej w Moryniu. O dniu wy-dawania żywności zainteresowanych poinformujemy.

• W sobotę (26 sierpnia) w kościele parafialnym w Moryniu odbędzie się wydarzenie kultu-ralne w ramach Letniego Festiwalu Wędrownego „Na gotyckim Szlaku”. O godz. 17:00 rozpocznie się program historyczny, przygotowany przez dr. Pawła Migdalskiego „Tajem-nice moryńskiej fary”. O 18:00 Eucharystia. O godz. 19:00 koncert duetu instrumentalistów „Magiczne brzmienia strun”. Wstęp na wydarzenia jest wolny, tym goręcej więc zaprasza-my.

• W sobotę (26 sierpnia) w Witnicy odbędą się Dożynki Gminne. O godz. 15:00 Uroczysta Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne polny i trud rolniczej pracy w kościele w Witnicy. Po zakończeniu Eucharystii przemarsz korowodu dożynkowego na stadion i dalszy prze-bieg uroczystości. Serdecznie zapraszamy.