Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Przeżywając IV niedzielę Adwentu uświadamiamy sobie, że czas oczekiwania dobiega końca – Pan jest już blisko.

• W środę zakończenie Mszy adwentowych o godz. 17:00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą św. - od godz. 16:30 oraz w środę po Mszy św. porannej - od godz. 8:00 – 9:00.

• W Wigilię Bożego Narodzenie (w czwartek) Msza św. poranna o godz. 7:00

Pasterki sprawowane będą: Dolsko godz. 21:00, Przyjezierze i Gądno godz. 22:00, Moryń godz. 24:00. Przypominamy o obowiązujących limitach uczestników nabożeństw, konieczności zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do Kościoła.

Zachęcamy do zachowania zwyczajowego postu związanego z wigilijną kolacją. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską jej oprawę; niech tej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i rodzinny śpiew kolęd.

W Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w Święto Św. Szczepana, Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym.

• W przyszłą niedzielę (27 grudnia) przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny. Tradycją liturgii tego dnia jest obrzęd odnowienia przez małżonków przyrzeczeń małżeńskich. Bardzo prosimy by za tydzień małżonkowie usiedli razem.

• W dniach świątecznych zapraszamy całe rodziny a zwłaszcza rodziców z dziećmi do „Żywej Szopki”, która tradycyjnie przygotowana będzie na placu kościelnym.

• Poświęcone opłatki wigilijne dostępne są w zakrystii. Złożona przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

• W imieniu parafialnego oddziału Caritas oraz dyrektora Fundacji „Małych stópek”, pragnę jak najserdeczniej podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tegoroczne akcje charytatywne. Ufamy, że dzięki waszej ofiarności w wielu sercach pojawi się radość i pokój.

• W obecnej, dynamicznie zmieniającej się sytuacji pandemicznej, trudno cokolwiek przewidzieć. Z podaniem ostatecznego kształtu tegorocznej wizyty duszpasterskiej – kolędy, musimy jeszcze poczekać. Nie wykluczone, że będziemy ją mogli rozpocząć dopiero po 17 stycznia (po narodowej kwarantannie) i że będzie miała charakter bardzo indywidualny.

• Serdecznie dziękujemy ostatnim rodzinom z ul. Kościuszki za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

• Rodziców dzieci komunijnych zapraszam serdecznie do przedświątecznego sprzątnięcia i udekorowania kościoła. Prace rozpoczniemy we wtorek od godz. 18:00.