Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą

W czwartek (26 sierpnia) przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Msze św. w tym dniu sprawowane będą wyłącznie w kościele parafialnym o 10:00 i 18:00.
Matka Boża Częstochowska jest patronką kościoła i wspólnoty w Przyjezierzu. Uroczystość odpustową obchodzić będziemy w najbliższą sobotę. O godz. 14:00 rozpocznie się Msza św. dziękczynna, po jej zakończeniu na placu przed kościołem będzie miała miejsce wspólnotowa biesiada. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Przyjezierza oraz całą wspólnotę parafialną.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- we wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła
- w piątek – wspomnienie św. Moniki
- w sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

• W dniu dzisiejszym w sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach o godz. 15:00 rozpocznie się uroczysta Msza św. odpustowa. Ks. kustosz serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania.

• Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 29 sierpnia, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i prosić o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli, sadowników i pszczelarzy oraz o urodzaj na polskiej ziemi.

• W ostatnim już tygodniu wakacji wszystkim wypoczywającym na urlopach i koloniach życzymy dużo słońca i radosnych chwil, oraz bezpiecznych powrotów do domów.